Perfect Day

Programowanie własnego umysłu to niewątpliwie bardzo istotna kwestia.

Dobre nawyki, przyzwyczajenia czy też w następstwie tego, nieświadomie wykonywane pewne czynności sprawiają, że nasze życie na co dzień staje się lepsze, tak lepsze; bo grunt to dobrze się zaprogramować…

 

W ciągu naszego dnia najważniejszymi; powiedziałbym wręcz kluczowymi dla niego momentami są:

  • poranek – moment w którym się budzimy;
  • noc – moment w którym zasypiamy.

 

Nie twierdzę, że pozostałe jego części są nieważne, nie; niewątpliwie jednak są mniej istotne dla naszego mózgu, a mózg dobrze zaprogramowany rano to mózg wydajny w ciągu dnia.

Dlatego też ważne jest, aby zanim zaśniemy programować nasz mózg pozytywnymi myślami, spostrzeżeniami, pozytywami dnia. W ten sposób unikniemy obarczania się winą przez nasz mózg za wszelkie zło całego świata, podczas gdy on powinien tak naprawdę wypoczywać, regenerować się.

Podobnie jest rano – warto poświęcić 5-10-15 minut na medytację/modlitwę, podczas której istotne jest aby uświadomić sobie nasze “tu i teraz”, podziękować za to, co sprawiło, że znajdujemy się w miejscu w którym właśnie jesteśmy (konkrety).

Warto również przebaczyć – jeśli chowamy do kogoś urazę, kolega/koleżanka z pracy poprzedniego dnia czymś nas zirytowała, zawiodła, etc. Istotne jest również, aby wizualizować – wyobrażać sobie nas w momencie, gdy osiągniemy to wszystko nad czym tak ciężko pracujemy i o co tak mocno walczymy każdego dnia. Wizualizacja jest banalna – na początek wystarczy kilka zdjęć czy to w telefonie, tablecie czy też wydrukowanych na kartkach papieru.

Gdy dojdziemy do wprawy w naszej wizualizacji wystarczą nam niebawem same słowa kluczowe spisane na kartce papieru – szybki rzut okiem i uruchamiamy naszą wyobraźnię.

Gdy skończymy naszą wizualizację, która z całą pewnością uświadomi nam nasze priorytety, czas na wizję dnia dzisiejszego. Postarajmy się z góry ustalić jak będzie wyglądał nasz dzień; dlaczego nie? Przenieśmy się na moment w miejsce w którym teoretycznie zakończyliśmy nasz dzień; zobaczmy co udało nam się zrealizować z naszej to do listy, co z naszymi priorytetami na dziś – zaplanujmy go nieco – niech nic nas nie zaskoczy.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.