4developers 2017 – Make IT Grow!

Tegoroczny 4developers dobiegł końca. Pozostały wspomnienia (i to jakie) oraz wiedza, bo to przecież ona tu jest najważniejsza.

Mnogość ścieżek (tj. Applications Architectures, Java, JavaScript, .NET, Python, Workshops, PHP, Ruby, Bottega IT Minds, Business Relations & Soft Skill, GameDev, Front-End) oraz zakres wiedzy jaką podczas każdej z nich przedstawiali prelegenci był w tym roku naprawdę imponujący.

 

Po pierwsze .NET

Ze względu na mój obszar zainteresowań, który obecnie jest skierowany ku .NET moją główną ścieżką, była właśnie ścieżka poświęcona technologii .NET, która w tym roku podążała niejako dwutorowo, a mianowicie .NET I oraz .NET II.

Poniżej lista prelekcji w których wziąłem udział i która naprawdę nie zawiodła:

1. Functional developer in object oriented world – how F# helped me to write better C# Bartosz Sokół
Object-oriented programming languages have been here for decades, helping millions of developers to deliver (sort of) working software. Still, after many years, we still struggle with things like nulls and exceptions, which make our applications crash in most unexpected ways. So I have taken a challenge – can you use object-oriented language (C#) and write code in a way that those issues are almost gone? I will show how to leverage lessons learned from functional programming to make our applications more bulletproof – and fun to write as well!

2. Make c# objective again Karol Rogowski
The main idea of this presentation is to make c# objective again. I want to show common mistakes we all make when working on our code. The idea is to show how to code in truly objective style. One of the examples will be to show proper use of State Pattern.

3. Azure Service Fabric czyli wszędobylskie mikroserwisy Michał Jasiorowski
Często zastanawiacie się w jaki sposób stworzyć rozproszony system w .NET? Czego użyć? Na rynku dostępnych jest wiele technologii ale żadna z nich nie jest idealna lub nie do końca lubi .NET? Co jeśli trzeba taki system uruchomić we własnej serwerowni! Na ratunek przychodzi sprawdzona technologia Azure Service Fabric na której od 2010 roku opiera się spora część usług Azure. .NET, Java, Windows, Linux, Actor Model, Docker, Cloud, On Premise – wszystko w jednym pudełku!

4. Jak zrobić bota w 45 minut Adam Marczak
Boty to nie tylko buzzword. Zobacz sam jak z wykorzystaniem Bot Framework oraz usług Cognitive Services, Bot Service dostępnych w chmurze Microsoft Azure stworzyć bota który rozpoznaje tekst i pozwala przeprowadzić interakcje z użytkownikiem.

5. Serverless w C# Jakub Gutkowski
Mikroserwisy są już pase… odeszły do lamusa, teraz popularnym słowem jest serverless. Na sesji dowiesz się co to jest serverless, kiedy może to być przydatne oraz jak już teraz możesz stworzyć aplikację serverless z wykorzystaniem C#.

6. Nie tylko RESTful – poznaj GraphQL Piotr Gankiewicz
Kiedy rozważamy budowę API opartego na protokole HTTP najczęstszym wyborem jest właśnie REST. Czy jednak to podejście faktycznie jest niezastąpione? Co jeśli chcielibyśmy stworzyć uniwersalny protokół, w którym to konsument naszej usługi sam decyduje o tym jakie dane pobrać? Czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe? Poznaj GraphQL – jeden z ostatnich trendów w tworzeniu elastycznych API, za którym stoją tacy giganci jak Facebook oraz GitHub.

7. Enterprise ASP.NET Marcin Drobik
Ostatnio środowisko .NET huczy od wieści o nowym ASP.NET Core, tymczasem większość projektów ciągle opiera się – i będzie opierać się jeszcze przez jakiś czas – na jego starszym bracie, ASP.NET MVC 5. Wiele zespołów ma problemy z budowaniem złożonych systemów na tej platformie, a źródłem tych trudności często jest typowa architektura warstwowa. Jak więc ustrukturyzować system, aby efektywnie rozwijać aplikacje nawet z udziałem wielu zespołów? Czy mikroserwisy tu pomogą? Zapraszam na mój wykład na którym zaprezentuję moje doświadczenia w tym temacie

Na samo zakończenie jednak zstąpiłem ze ścieżki .NET aby wziąć udział w ścieżce Bottega IT Minds, a konkretnie:

8. PANEL DYSKUSYJNY: Co siedzi w umysłach Ekspertów Bottega IT Minds? Maciej Aniserowicz
Dyskusja o trendach w technologii i aktualnym stanie branży IT w Polsce. W planie także dyskusja z publicznością.

Dużo wiedzy, dużo informacji i tylko jeden dzień. Nie pozostaje teraz nic innego jak spokojne jej poukładanie i dalsze pogłębianie.

A co do samego Festiwalu 4developers – dzięki i do zobaczenia za rok! 🙂

 

Źródło: 4developers

Podziel się:

    • Gutek, 05/04/2017, 14:36

    Odpowiedz

    dzięki i do zobaczenia na następnych edycjach jak i innych konferencjach! 🙂

  1. Odpowiedz

    również dzięki i do miłego zobaczenia; zarówno na żywo jak i w internetach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.